Herbarium

Poznaj nas bliżej

Pasja przede wszystkim

Od dziecka uwielbiałam kwiaty , sadziłam je w babci ogrodzie , zbierałam na łąkach potem z siostrą układałyśmy bukiety , suszyłyśmy je , zbierałyśmy nasiona, żeby zasiać je ponownie za rok. Po wielu latach postanowiłam utrwalać ich piękno i zrobić z nich coś co będzie cieszyć oko kobiety – biżuterię.

Nasze motto

„Z każdym dniem staraj się być coraz to lepszy”
Jan Pietruszka

Pracownia

Kulisy powstawania projektów

Na początku są kwiaty

Rośliny zbieram na łąkach oraz własnym na razie skromnym ogródku. Cześć kwiatów kupuję od zaprzyjaźnionych ogrodniczek i kwiaciarek wspomagając lokalny handel (wielokrotnie są to starsze kobiety, które dorabiają sobie do skromnej emerytury). Rośliny są następnie suszone. Proces ten trwa ok 3-4 tygodnie.

Realizacja

Kolejny etap to zalewanie kwiatów żywicą epoksydową i obróbka “epoksydowych szkieł “. ​Takie “szkiełko” ma już tylko krok do tego aby stać się biżuterią. Nie jest to typowe szkło, żywica może zawierać drobne pęcherzyki powietrza i nie ma tak idealnej powierzchni jak tafla szkła. Biżuteria oprawiana jest miedzią i pokrywaną ekologiczną cyną, następnie malowana patyną dzięki czemu uzyskuje grafitowo-czarną barwę. W zależności od modelu pozostawiamy taki kolor lub przecieramy wydobywając srebrne refleksy (stylizacja na kolor starego srebra). W ofercie mamy też kolekcję wisiorów bez obraw, na życzenie możemy też wykonać wisiory w kolorze jasnego srebra.

Zamówienia indywidualne

W miarę dostępności roślin wykonujemy zamówienia indywidualne. Prosimy jednak pamiętać o sezonowości kwiatów, nie każda roślina będzie w danym momencie dostępna i nie każda dobrze wygląda po ususzeniu. Dostosowujemy produkty do Państwa potrzeb. Bezproblemowa zamiana naszyjników ze sznurków jubilerkich na łańcuszki i odwrotnie. Możliwość wykonania wisiorów bez opraw, w oprawie patynowanej lub w kolorze jasnego srebra.

Pakowanie i wysyłka

Naszą biżuterię wysyłamy zapakowaną w eleganckie blistery w bezpiecznych kopertach powietrznych lub kartonowych pudełkach. Za dopłatą wisiory 7 cm możemy zapakować w drewniane nielakierowane pudełeczka .

Artseko

Nasza bliźniacza marka

Artseko to biżuteria autorska idealna na co dzień, a także na szczególne okazje. Wykonywana jest w pojedynczych egzemplarzach lub krótkich seriach ze srebra, metali kolorowych i kamieni ozdobnych.

Charakterystyczne dla Artseko są motywy roślinne i romantyczne łagodnie linie , choć w naszej ofercie znajdują się również prace o charakterze surowym.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupów.